O NÁS

Jsme Sportovní klub moderní a estetické skupinové gymnastiky, který byl založen v roce 2017. Jsou zde zastoupeny téměř všechny věkové kategorie od nadějí nejmladších po dorostenky.

Sportovní příprava gymnastek se zahajuje od předškolních dívek (věk 4 - 5 let), přes výkonnostní moderní gymnastiku až po přípravu juniorský a seniorský věk. Klub má mateřskou základnu v nové sportovní hale v Dolních Břežanech Na Vršku 290 a další pobočky v okolních přilehlých vesnicích v tělocvičně ZŠ Zvole, TJ Sokole Vrané nad Vltavou, Psáry, ZŠ Jesenice. Vedeme moderní gymnastiku zábavnou formou, a rovněž máme zastoupení všech 3 gymnastických programů. Tréninkové časy jsou uvedené v rozvrhu.

Moderní gymnastika je nádherný sport, kde je pohyb spojen s hudbou a elegancí. Mladší gymnastky cvičí bez náčiní. Starší gymnastky využívají švihadlo, obruč, míč, kužele nebo stuhu. Může se závodit jako jednotlivec nebo jako společná skladba. Většina oddílů cvičí na podzim společné skladby a na jaře jednotlivce. Výběr náčiní ve většině kategorií určuje Český svaz moderní gymnastiky.

Estetická skupinová gymnastika (ESG) je jedno z odvětví gymnastiky, které je založené na plynulých, rytmických a dynamických pohybech celého těla. Soutěžní skladba je esteticky a tanečně laděná kompozice plná originálních prvků a choreografií. Po dobu sestavy musí pohyb plynout. Jednotlivé pohyby na sebe navazují, jako kdyby jeden pohyb vycházel přímo z pohybu přecházejícího. Sestavy obsahují různé pohyby těla, výdrže, otáčky, skoky, poskoky, taneční kroky a zvedačky a spolupráce. Gymnastky musí v sestavě prokázat dostatečnou ohebnost, rychlost, sílu a především ladnost. Soutěžní družstvo se skládá z 6-12 gymnastek. Choreografie je v souladu s hudebním doprovodem a pomocí pohybů vyjadřuje příběh. Estetickou skupinovou gymnastiku lze charakterizovat jako umění, výraz a pocity spojené do vysokoúrovnostního soutěžního sportu.